Adwokat do spraw rozwodowych – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Rozwód to trudny moment w życiu wielu osób i nieprzyjemne doświadczenie emocjonalne, związane z koniecznością przejścia przez zawiłości prawne, które dają możliwość rozpoczęcia nowego etapu życia – już jako singiel. Dlatego w tym czasie warto mieć obok siebie zaufanego adwokata, który pomoże opanować emocje i będzie nas dobrze reprezentował w sądzie, dbając o wszystkie interesy i wspomagając psychicznie w tym bardzo trudnym czasie.

Dlaczego warto postarać się o dobrego adwokata kiedy czeka nas trudna rozprawa rozwodowa?

Rozwód to czas w życiu, kiedy towarzyszy nam wiele emocji i nie każdy potrafi je opanować. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowca i powierzyć swoje sprawy dobremu adwokatowi. Wpływ na to ma także fakt, że sprawa rozwodowa bywa długa i zdarza się, że przebiega z komplikacjami, kiedy każda ze stron chce udowodnić, że przedstawia słuszny punkt widzenia. Dodatkowo pojawiają się kwestie opieki nad dziećmi, podziału majątku i inne. Z uwagi na to warto, by w sądzie reprezentował nas adwokat. Rozwody z pomocą takiej osoby mogą przebiec znacznie spokojniej dla małżonków, a pomoc i fachowe wskazówki okazują się pomocne w sytuacji, kiedy chodzi o kwestie podziału majątku i zasądzenie alimentów.

W praktyce, nawet osoby bardzo opanowane nie są w stanie poradzić sobie często z emocjami, jakie pojawiają się na sali sądowej. Dlatego obecność dobrego adwokata jest wówczas ważna, by opanować się i móc szybko przejść przez ten trudny moment w życiu. Świadomość, że pomaga nam dobry prawnik, korzystający z wiedzy i bogatego doświadczenia zawodowego, jest bardzo motywująca w chwilach zwątpienia i słabości, jakie przydarzają się nawet najsilniejszym psychicznie osobom.

Dobry adwokat do spraw rozwodowych – dlaczego warto go zatrudnić?

Dobry adwokat pomoże w sytuacji, kiedy rozwód jest prostą formalnością, jaką chcemy załatwić jak najszybciej i unikając emocji, jak i wówczas kiedy wiemy, że czeka nas długa i trudna batalia sądowa z byłym małżonkiem. W drugim z tych przypadków często konieczne jest przedstawianie szczegółów z codziennego życia, czasami tych bardzo nieprzyjemnych i intymnych. W praktyce każdej z zaangażowanych emocjonalnie stron trudno mówić o kwestiach takich jak np. niewierność małżeńska, przemoc domowa lub nałogi. W takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc dobrego adwokata. Ważne jednak, by miał on pełny obraz sytuacji i znał wszystkie fakty, które mogą mieć znaczenie w czasie rozprawy rozwodowej i wpływają na ostateczny wyrok.

Dobry adwokat do spraw rozwodowych w trakcie samego postępowania, jak i znacznie wcześniej jest też w stanie realnie ocenić szanse na uzyskanie alimentów w oczekiwanej wysokości lub uzyskanie pozytywnego wyroku sądu jeśli chodzi o podział majątku. Wynika to m.in. z faktu, że w sposób bezstronny ocenia zasady postępowania małżonków w okresie trwania związku małżeńskiego, a także ich sytuacje zawodowe i osobiste i wie jak odnoszą się do tego regulacje prawne jakie bierze pod uwagę sąd podczas wydawania wyroku.