Czy przy rozwodzie warto skorzystać z porad adwokata?

Niestety wciąż rośnie liczba rozwodów, a jako powód złożenia wniosków często podawane są różnice nie do pogodzenia. Obecnie wiele starszych osób uważa, że młodzi ludzie nie chcą iść na kompromisy, a własne „ja” staje się najważniejsze. Czy rzeczywiście tak jest? Zapewne w tych słowach jest wiele prawdy. Jednak czasem rozwód jest najlepszym wyjściem, szczególnie gdy uczucie się wypaliło bądź gdy występuje przemoc, używki itp. Jednak czy podczas rozwodu warto korzystać z pomocy adwokata? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Gdy występują dysfunkcje i zachowania patologiczne

Oczywiście, jeżeli jeden z partnerów przejawia patologiczne, albo też dysfunkcyjne zachowania, to należy czym prędzej zdecydować się na rozstanie. Wtedy też pomoc adwokata może być bardzo pomocna. Przede wszystkim profesjonalista pomoże napisać pisma urzędowe, a to przecież bardzo ważne. Dzięki temu uniknie się błędów czy też zwrotów. Warto zauważyć, że jeżeli jeden z małżonków jest winny rozpadowi małżeństwa, to ten drugi jak najbardziej może starać się o rozwód z orzeczeniem winy, dzięki temu może wiele zyskać, choćby alimenty. Zatem i w takich przypadkach pomoc adwokata jest niezbędna, wszak może on reprezentować stronę w sądzie i jednocześnie wywalczyć możliwie najlepsze warunki, choćby w wysokości alimentów nie tylko dla dzieci, ale i np. kobiety. Jak wiadomo rozpad małżeństwa jest trudnym doświadczenie, a więc zamiast jeszcze utrudniać sobie sprawę i jeszcze bardziej się denerwować rozprawami lepiej uzyskać pomoc prawnika, który zajmie się wszystkimi formalnościami, a jednocześnie będzie na bieżąco informował stronę o postępach w sprawie.

Rozwód w zgodzie i przyjaźni – czy to możliwe?

W idealnym świecie ludzie rozstawaliby się we wzajemnym szacunku, ale w realnym świecie często tak nie jest i niestety byli partnerzy „drą koty”, zamiast myśleć o dobrych chwilach i dobru dzieci. Zapewne zdarzają się tacy ludzie, którzy pomimo rozstania nadal się szanują, wszak jeszcze do niedawna można było usłyszeć o ludziach, którzy wspólnie z molo wyrzucili swoje obrączki do morza, a na końcu serdecznie się przytulili i rozstali. Ale niestety takie sytuacje są rzadkością…Nawet jeżeli jeden z byłych partnerów jest ugodowy, to może się okazać, że ten drugi zamierza o wszystko walczyć. W takiej sytuacji również osoba, która chce jak najszybciej zakończyć formalnie związek powinna udać się do kancelarii adwokackiej, gdzie może uzyskać fachową pomoc.

Nieczysta gra jednego z partnerów

Jeżeli ma się dzieci, to rodzice powinno przede wszystkim troszczyć się o ich dobro i jednocześnie szanować się wzajemnie, wszak szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko. Jednak często okazuje się, że jedna strona zaczyna manipulować małoletnimi dziećmi, tak aby zdobyć opiekę czy też wyższe alimenty. A tak przecież nie powinno być. Byli partnerzy powinni dokładać wszelkich starań, aby dzieciaki jak najmniej ucierpiały na tej sytuacji. Zatem jeżeli zauważysz, że Twój były partner czy partnerka zaczyna „nieczystą grę”, a dzieci zaczynają całkowicie zmieniać do Ciebie stosunek, bądź gdy nie możesz skontaktować się z dziećmi, a kontakty są utrudnione, to nie czekaj i jak najszybciej zgłoś się o pomoc do adwokata. Rekomendujemy Kancelarię adwokacką Kopko, gdzie prawnicy posiadają duże doświadczenie w takich sprawach.

Adwokat i mediator

W sprawach o podział majątku czy też ustalenie opieki nad dziećmi warto udać się do mediatora, szczególnie gdy nadal nie potraficie się porozumieć w tych sprawach. Warto jednak aby posiadać także adwokatów, którzy będą reprezentować Wasze interesy. Oczywiście musicie pamiętać, że nawet żale i niesnaski, które między Wami są, nie powinny mieć wpływu na podział opieki, wszak dziecko potrzebuje obojga rodziców. Pomoc adwokata i mediatora jest tutaj kluczowa szczególnie, gdy chce się uniknąć stresującego postępowania sądowego.

Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych wydaje się być niezbędna. Dzięki profesjonaliście uzyskuje się fachową pomoc, ale i doradztwo. Oczywiście trzeba nadal wzajemnie się szanować, a rozwód nie powinien być tylko rozgrywką pt. „kto ugra więcej”. W końcu jesteście dorosłymi ludźmi, którzy powinni także rozstać się w szacunku, w końcu wcześniej łączyła was miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *