Czym jest kalkulator zdolności kredytowej?

Stoisz przed poważną decyzją czy wziąć kredyt w banku? Zastanawiasz się czy posiadasz zdolność kredytową i ile ona wynosi? Coraz powszechniejszym zwyczajem przed przystąpieniem do procesu kredytowego jest sprawdzanie zdolności kredytowej czy wysokości rat przy pomocy kalkulatora zdolności kredytowej. Czym jest to narzędzie i na ile jest ono wiarygodne?

Kalkulator zdolności kredytowej, czyli co?

To specjalnie napisany algorytm, który po wprowadzeniu odpowiednich danych wyliczy maksymalną kwotę kredytu o jaką możesz ubiegać się w banku. Jeżeli zastanawiasz się ile będą wynosiły miesięczne raty pożyczki, również możesz je wyliczyć przy użyciu kalkulatora.

Gdzie szukać kalkulatora zdolności kredytowej?

Strony internetowe banków, portale o tematyce finansowej czy po prostu wyszukiwarka Google, to najpopularniejsze miejsca w sieci, w których znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej. Jeżeli jesteś zdecydowany na kredyt w konkretnym banku, warto sprawdzić czy na stronie internetowej tego banku jest dostępny kalkulator.

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Miesięczny dochód netto, okres kredytowania, liczba osób w rodzinie oraz miesięczne stały wydatki to podstawowe dane wymagane przez kalkulator zdolności kredytowej. W zależności z jakiej strony korzystasz, przy orientacyjnym wyliczaniu zdolności kredytowej pojawiają się także inne parametry do uzupełnienia. Dzięki ich dokładnemu wypełnieniu kalkulator z dużym prawdopodobieństwem wylicza zdolność kredytową czy raty kredytu. Kalkulator zdolności kredytowej jest bardzo intuicyjny więc uzupełnienie danych nie sprawia żadnego problemu a algorytm krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces.

Czy dane otrzymane z kalkulatora zdolności kredytowej są wiarygodne?

Najbardziej wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej to taki, który można znaleźć stronie banku. Kalkulator ten posiada parametry oceny zdolności kredytowej najbardziej zbliżone do tych, które są wymagane przez bank. Trzeba pamiętać o tym, że przy decyzji o przyznaniu kredytu, analitycy bankowi dokładnie analizują o wiele więcej danych, pozyskanych z dokumentów przyszłego kredytobiorcy dlatego kwota kredytu oraz miesięczna rata zaproponowana przez bank może się nieznacznie różnić od analizy uzyskanej z kalkulatora zdolności kredytowej.

Przed przystąpieniem do procesu kredytowego należy wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów dlatego warto jest skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej i racjonalnie podjąć decyzję o pożyczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *