Dobry materac hotelowy – jaki wybrać?

Goście hotelowi cenią sobie zwykle komfort oraz wygodę. Łóżko jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym meblem w pokoju hotelowym, a kluczową rolę odgrywa sam materac. Powinien wspierać kręgosłup na całej jego długości i sprawiać, że mięśnie rozluźnią się i możliwe będzie zajęcie ergonomicznej pozycji ciała. Jaki materac 200×220 wybrać do hotelu, aby zapewnił maksimum wygody gościom?

Jaką twardość materaca wybrać do pokoju hotelowego?

Najważniejszym parametrem w przypadku każdego materaca jest stopień jego twardości. Zaleca się, aby dopasować ją do wagi ciała osoby śpiącej. producenci tacy jak Godre wskazują konkretne przedziały wagowe dla danego stopnia twardości i warto się ich słuchać. W przypadku pokoju hotelowego nie wiadomo jednak nigdy, kto będzie na łóżku spał i ile taka osoba waży. W tej sytuacji, właścicielom hoteli i pensjonatów poleca się głównie materace o średniej twardości – przeznaczone dla użytkowników ważących od około 60 kg do około 100 kg. Jest to optymalne i uśrednione rozwiązanie, które powinno zapewniać wygodę większości osób.

Jakie materace 200×220 sprawdzają się w hotelach?

Dzisiaj producenci nowoczesnych materaców jak godre.pl prezentują na swoich stronach bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju produktów. Można wybierać spośród materacy:

  • piankowych,
  • lateksowych,
  • kokosowych,
  • z trawą morską,
  • sprężynowych kieszeniowych i Multipocket,
  • bonellowych.

W przypadku pokoju hotelowego materac 200×220 (https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200×220-cm-do-lozka-do-spania) powinien być przede wszystkim wytrzymały i solidny oraz odporny na odkształcenia. Nowoczesne surowce spełniają te założenia i wybierając nawet materac z dość miękkiej pianki, czy z dodatkiem lateksu można spodziewać się produktu wysokiej jakości. Do pokoi hotelowych poleca się jednak bardzo trwałe i niewiarygodnie wygodne materace sprężynowe kieszeniowe. Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że materac optymalnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej oraz przyjętej przez nie pozycji. Trzeba pamiętać o tym, że taki materac zawsze powinien być transportowany na płasko, aby nie uszkodzić jego konstrukcji, ponieważ straci wtedy na swojej funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *