Influencer marketing – rozwiązanie tylko dla największych?

Reklama wykorzystująca influencer marketing wybierana jest dzisiaj przez wiele firm. Czy to dobry wybór tylko dla największych marek?

Czym jest influencer marketing?

To jedna z nowszych metod reklamy w internecie, która wykazuje bardzo wysoką skuteczność, dlatego cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Swoje działania influencer marketing opiera na popularności influencerów, czyli znanych w sieci osobistości, na przykład celebrytów, vlogerów, blogerów, korzy korzystają także z mediów społecznościowych – Facebooka, Instagrama, Snapchata czy YouTube.

W ramach influencer marketingu, influencer prezentuje konkretny przekaz reklamodawcy swoim fanom. W rezultacie są oni bardziej skłonni do tego, aby skorzystać z konkretnej oferty, która rekomendowana jest przez osobę, którą darzą zaufaniem.

Influencer marketing – tylko dla dużych marek?

Można spotkać się z przekonaniem, że influencer marketing jest przeznaczony wyłącznie dla największych marek, które mogą pozwolić sobie na współpracę z najbardziej popularnymi influencerami posiadającymi największe zasięgi.

Jednak w rzeczywistości, jak wskazuje agencja influencer marketing Tears of Joy, jest to bardzo dobra metoda promocji także dla mniejszych firm, które nie dysponują wysokim budżetem przeznaczonym na działania reklamowe.

W przypadku mniejszych firm influencer marketing ma po prostu mniejszą skalę. Wybierane są mniej znane osobistości, które jednak także posiadają swoich zagorzałych fanów i dzięki temu może to przełożyć się na lepsze wyniki reklamodawcy.

Jak rozpocząć kampanię influencer marketingową?

Aby osiągnąć optymalne efekty, influencer marketing powinien być zlecony agencjom reklamowym, które posiadają wiedzę oraz doświadczenie w tej właśnie dziedzinie.

Agencje influencer marketingu mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie, w tym między innym pomóc w doborze odpowiednich influencerów, opracować przekaz reklamowy, a także monitorować wyniki promocji.

Więcej informacji dotyczących kampanii reklamowych tego typu można poczytać na stronie agencji Tears of Joy pod adresem tearsofjyoy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *