Jak będzie wyglądał 2019 rok na rynku energii i paliw?

Prezes ONICO S.A. Marek Stanio był jednym z gości noworocznego podcastu Grzegorza Nawackiego, Redaktora Naczelnego „Pulsu Biznesu”. Tematem rozmowy była prognoza sytuacji na rynku paliw oraz energii w 2019 roku.

Jak podkreśla Marek Stanio „Wszystko zależy od sytuacji na rynkach międzynarodowych. Jeśli chodzi o paliwa wydaje nam się, że spadek cen, który nastąpił pod koniec 2018 roku może się utrzymać. Jednak sytuacja światowa i niepewność na rynku międzynarodowym może negatywnie odbić się w drugiej połowie roku. Pierwszy kwartał zawsze charakteryzuje się zniżką popytu na ropę, drugi i trzeci kwartał charakteryzuje się wzrostem, więc szacujemy, że isnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny odbiją do góry. Mogą nie osiągnąć rekordowego poziomu z sierpnia i września 2018 roku, ale powinny wzrosnąć.”

Sytuacja na rynku energii i paliw jest uzależniona od sytuacji ekonomicznej oraz geopolitycznej na całym Świecie, natomiast na ceny paliw na stacjach benzynowych wpływ ma również sytuacja lokalna.

Zapraszamy do wysłuchania całego podcastu na stronie: https://www.pb.pl/rok-2019-widziany-z-excela-i-gwiazd-949716

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *