Jak wybrać odpowiednie okucia okienne?

Okucia okienne są prawie niewidocznymi elementami okna. Odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe otwieranie i zamykanie, a także za szczelność. Na polskim rynku możemy znaleźć coraz więcej nowoczesnych rozwiązań dotyczących okuć okiennych. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie jakości użytkowania okna, a także bezpieczeństwo.

Obwiedniowe okucia okienne.

Najczęstszym rozwiązaniem są obwodowe okucia okienne. Montuje się je wewnątrz ramy na całym obwodzie skrzydła. Są one najlepszym rozwiązaniem do okien rozwierno-uchylnych, które posiadają tradycyjną klamkę. Można również zastosować bardziej nowoczesne okucia okienne elektromechaniczne, które dodatkowo posiadają funkcję sterowania uchyłem okna. Dobrym rozwiązaniem są również elektryczne okucia, z całkowicie zabudowany napędem.

Najczęściej takie rozwiązanie stosowane jest w oknach i drzwiach balkonowych. W takim przypadku tradycyjna klamka zostaje zastąpiona specjalnym panelem dotykowym i otwieranie oraz zamykanie okien sterowany jest za pomocą specjalnego pilota albo włączników. Najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem w inteligentnym domu są okna sterowane za pomocą telefonu komórkowego. Wystarczy wtedy posiadać tylko dostęp do internetu, aby sterować oknem z dowolnego miejsca w domu, a nawet na zewnątrz. Szczegółowe informacje na temat okuć okiennych można znaleźć na stronie: http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/okucia-okienne

Okucia do okien obrotowych i przechylnych

Pod względem wizualnym bardzo ciekawym rozwiązaniem są okna obrotowe i przechylne. Specjalnie dopasowane okucia okien mogą zostać również wykonane dla okien prostokątnych i okrągłych do 100 kg. Można w nich zastosować duże skrzydła fasady, aby były one bardziej przejrzyste i żeby do pomieszczenia wpadało więcej światła dziennego.

Wybór odpowiednich okuć okiennych pozwala przede wszystkim zwiększyć estetykę okna, a także podnieść jego funkcjonalność. Dlatego każdy właściciel nieruchomości powinien dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich okuć do okien.

Narożniki okienne spełniają wiele bardzo ważnej funkcji. Przede wszystkim ich głównym zadaniem jest usztywnienie ramy okna w miejscach, w których jest najbardziej podatna na odkształcenia. Również są dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniami, ponieważ okna zabezpieczone w specjalne okucia okienne są znacznie trudniejsze do uszkodzenia i w ten sposób utrudniają wejście dla włamywaczy.

Jakie są rodzaje narożników okiennych?

Najczęściej wybierany jest narożnik okienny ocynkowany. Ta opcja najczęściej wybierana jest do pomieszczeń gospodarczych oraz do okien garażowych. Dobrym rozwiązaniem jest również okucie okienne mosiężne, ponieważ jest to zdecydowanie twardsze niż ocynkowane, a dodatkowo całkowicie odporne jest na korozję.

Jeszcze innym dobrym rozwiązaniem jest narożnik okienny ozdobny i tutaj podstawową funkcją jest dekoracja okna. Takie narożniki mogą być wykonane z różnych materiałów i wykończone w bardziej niestandardowy sposób, aby pasować do elementów aranżacji wnętrza.

Wybór odpowiednich okuć okiennych pozwala na dłuższą żywotność, i ma za zadanie sprawić, aby okna działały niezawodnie przez długi okres czasu. Warto również zastanowić się nad wyborem odpowiedniej ekipy montażystów, którzy mają doświadczenie oraz wiedzę dotyczącą montażu okien oraz odpowiednich okuć okiennych. Pozwoli to każdemu właścicielowi mieszkania uniknąć częstych wizyt w serwisie, ponieważ okna bez odpowiednich okuć mogą szybciej ulegać zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *