Jak zaprojektować biuro?

Praca wypełnia większą część dnia wielu osób, dlatego przestrzeń, która jest przeznaczona na wykonywanie obowiązków musi być ergonomiczna i sprzyjać wydajności pracowników. Dlatego projektując biuro trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i połączyć je w funkcjonalną i komfortową całość. O czym nie można zapomnieć? Jakie obowiązki musi spełnić pracodawca?

Odpowiednie warunki w biurze

Pracodawca musi spełnić konkretne warunki, które są wymagane przez kodeks pracy. Zatem nadrzędną sprawą jest dopilnowanie, że biuro jest urządzone w myśl tych przepisów. Po pierwsze w pomieszczeniach musi być zarówno światło dzienne, jak i sztuczne, o odpowiednim stopniu natężenia. Dodatkowo biuro musi mieć sprawną wentylację oraz ochronę przed wilgocią. Spełnione muszą być także wymogi dotyczące przestrzeni, która przypada średnio na jednego pracownika. Dopiero w dalszych krokach można przejść do aspektów estetycznych czy dekoracyjnych.

Dopasuj biuro do swojej firmy

Biuro to nie tylko miejsce pracy, bardzo często pojawiają się też współpracownicy czy klienci firmy, dlatego to, jak prezentuje się biuro ma bardzo duże znaczenie. Aranżacja biura powinna współgrać z filozofią przedsiębiorstwa i odzwierciedlać misję firmy. Jednocześnie przestrzeń biurowa powinna sprzyjać rodzajowi pracy, który dominuje wśród pracowników. Jeśli są oni podzieleni na zespoły powinna być umożliwiona swobodna i wydajna komunikacja, natomiast kiedy każda osoba pracuje osobno powinna mieć dość miejsca na komputer czy inne niezbędne sprzęty. Wybór rozwiązań biurowych wymaga zatem odpowiedniego researchu i dostosowania do konkretnych potrzeb . Nie można zapomnieć o wygodnych biurkach i krzesłach biurowych. Przydadzą się także szafki na dokumenty czy przedmioty osobiste. Warto wydzielić również osobne pomieszczenie, w którym można będzie zjeść śniadanie oraz lunch.

Projektowanie biura wymaga połączenia praktyczności z estetyką, dlatego coraz częściej korzysta się z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Dekorator wnętrz zagospodaruje przestrzeń, pomoże dobrać odpowiedni styl, co na pewno przełoży się na wydajność i zadowolenie pracowników oraz poprawi wizerunek firmy w oczach kontrahentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *