Outplacement wsparciem dla pracowników w trudnym okresie

Utrata pracy niewątpliwie jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Zwolnienie pracownicy często tracą wiarę w siebie, a osoby pozostające w firmie pracują z mniejszym zaangażowaniem, obawiając się otrzymania wypowiedzenia. Aby pomóc wszystkim zatrudnionym w firmie przetrwać trudny okres zwolnień, warto skorzystać z usługi outplacement. Sprawdź, co to takiego.

  1. Czym jest outplacement?
  2. Jak zmotywować zatrudnionych do dalszej pracy?

W wielu firmach może pojawić się pilna potrzeba zredukowania liczby etatów z powodu braku zleceń, nietrafionych inwestycji lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Jeżeli prowadzisz firmę i jesteś zmuszony zwolnić część pracowników, sprawdź, jak może Ci pomóc outplacement.

Czym jest outplacement?

Outplacement to nic innego niż usługa polegająca na przeprowadzeniu „łagodnych zwolnień”. Ich celem jest wsparcie zwolnionych pracowników w odnalezieniu się na rynku pracy i docenienie ich dotychczasowego wkładu w działalność przedsiębiorstwa. Outplacement to również działania mające na celu poprawę wizerunku pracodawcy i zwiększenie zaufania do firmy.

Z outplacement korzystają przedsiębiorstwa, którym zależy na wysokim profesjonalizmie i utrzymaniu odpowiedniego poziomu morale wśród załogi. Outplacement jest zatem usługą, która pomaga całej firmie przejść przez restrukturyzację i jednocześnie uchronić się przed różnego rodzaju stratami. Więcej o metodzie przeczytasz na https://www.lhhpolska.pl/pl/outplacement-i-restrukturyzacja

Jak zmotywować zatrudnionych do dalszej pracy?

Nawet kilka zwolnień w firmie może zdominować dialog pomiędzy pracownikami i znacząco obniżyć ich morale do dalszego wykonywania powierzanych im zadań. Podwładni obawiający się utraty pracy są mniej wydajni i częściej skupiają się na poszukiwaniu nowego zatrudnienia, zaniedbując swoje obowiązki. Outplacement pomaga wszystkim pracownikom skupić się na innych niż zwolnienia aspektach restrukturyzacji firmy. Dzięki niemu podwładni są przekonani o słuszności przeprowadzanych działań. Dodatkowo zauważają, że pracodawca kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając o pracownika na każdym etapie jego zatrudnienia.

Outplacement skutecznie zwiększa motywację zatrudnionych do pracy, dzięki czemu projekty powstają na czas i są dokładnie dopracowane. Dodatkowo osoby, które utrzymują swoje posady, są skłonne w przyszłości podjąć efektywną współpracę z osobami zatrudnianymi na miejscach pracy dawnych kolegów z zespołu. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia funkcjonowanie firmy w każdej sytuacji rynkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *