Pracuj na Zachodzie

Od lat Niemcy dla Polaków są synonimem raju. Wiele osób znalazło tam pracę, a niektórzy nawet przeprowadzają się z całymi rodzinami na stałe. Taka życiowa rewolucja zazwyczaj jest podyktowana przede wszystkim względami ekonomicznymi. Także teraz, kiedy teoretycznie pracy w Polsce jest więcej, a dodatkowe środki z różnych programów mają poprawiać jakość życia, wielu rodaków decyduje się na emigrację zarobkową. Najpopularniejszym kierunkiem niezmiennie są Niemcy, a ofert jest bardzo dużo.

  1. Atrakcyjne oferty pracy w Niemczech
  2. Jak pracują Polacy w Niemczech?
  3. Nie tylko przemysł

Atrakcyjne oferty pracy w Niemczech

Pomimo kryzysu gospodarczego Niemcy nadal są bardzo atrakcyjnym rynkiem pracy. Niezmiennie to czwarta gospodarka świata, która wpływa na wszystkie gałęzie globalnego przemysłu. Stopa bezrobocia u naszych zachodnich sąsiadów wynosi zaledwie 5,7%, a pracodawcy stale szukają rąk do pracy. Szczególnie chętnie przyjmowani są specjaliści i fachowcy oraz opiekunowie osób starszych. Statystycznie szacuje się, że na niemieckim rynku pracy jest 764 tys. wakatów. Jest praca dla elektryków, malarzy, ślusarzy, szczególnie mocno poszukiwani są fachowcy z zakresu budownictwa. Rynek naszych zachodnich sąsiadów bardzo ceni również naszych informatyków i lekarzy. Praca w Niemczech to gwarancja wyższych zarobków ,a co za tym idzie obietnica życia na takim poziomie, o jakim marzymy.

Jak pracują Polacy w Niemczech?

Popularnością cieszy się na przykład praca dla spawaczy w Niemczech. Przyciągają pensje, ochrona socjalna, kultura pracy oraz pewna przewidywalności rynku. Dlatego właśnie Polacy stanowią ogromną siłę roboczą i według szacunków jest ich już prawie 800 tysięcy. Ten trend będzie się wzmacniać i praca dla ślusarzy oraz innych fachowców jest na wyciągnięcie ręki. W Niemczech zatrudnienie mogą znaleźć zarówno specjaliści, jak i pracownicy niewykwalifikowani. Z ofertami do biur pośrednictwa zgłaszają się duże przedsiębiorstwa i małe firmy. Najczęściej oferowana jest praca dla elektryków oraz mechaników maszyn i urządzeń przemysłowych. Długą listę specjalistów uzupełniają spawacze, hydraulicy, tokarze, ślusarze, mechanicy, operatorzy maszyn CNC. Niezwykle pożądanymi specjalistami są mechanicy obróbki skrawaniem.

Nie tylko przemysł

Na pracowników z Polski czekają oferty pracy także w hotelarskie i branży turystycznej oraz gastronomii. Niemcy szukają kucharzy, barmanów, kelnerów, recepcjonistów, pomoce kuchenne. Warto również zainteresować się pracą w transporcie i spedycji, a ogromnym powodzeniem cieszą się także opiekunowie osób starszych. Przy dramatycznie starzejącym się społeczeństwie takie usługi są na wagę złota – dosłownie i w przenośni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *