Terminale płatnicze bez abonamentu za 0 zł? Poznaj zasady programu!

Darmowe terminale płatnicze i zwolnienie z opłat prowizji przez 12 miesięcy? To oferta programu Polska Bezgotówkowa. Co zrobić by wziąć w nim udział i dlaczego warto dołączyć do grona jego uczestników?

Polacy cenią sobie płatności bezgotówkowe wśród których szczególnie upodobali sobie płatności zbliżeniowe. Okazuje się też, że coraz chętniej robimy zakupy przez internet. Jak wynika z badań, duży wpływ ma na to m.in. pandemia.

Zakupy przez internet coraz popularniejsze!

Pandemia znacząco wpłynęła na zwyczaje zakupowe Polaków co szczególnie widoczne jest w okresie przedświątecznym. Okazuje się, że prezenty na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia większość osób zakupi właśnie przez internet!

Tak wynika m.in. z badania pt. „Świąteczne zakupy w online – jak pandemia zmienia zwyczaje zakupowe Polaków” przeprowadzonego na zlecenie eService i Mastercard w ramach kampanii SklepywSieci.com. Okazuje się, że internet to w przypadku 70 procent badanych jedyny lub główny kanał zakupów świątecznych. Dla porównania, w tradycyjnych sklepach zakupy świąteczne planuje zrobić zaledwie… 7 procent ankietowanych!

Badania dobitnie pokazują skalę zakupów internetowych właśnie w czasie pandemii. „Już 85 procent kupujących korzysta ze sklepów online co najmniej raz w miesiącu, a 93 proc. planuje kupić w nich świąteczne upominki. Płacimy przeważnie BLIK-iem, przelewem z bramki płatniczej oraz kartami płatniczymi, jednak coraz więcej osób preferuje jedną formę płatności” – wynika z badania.

Zakupy internetowe dostarczane są zazwyczaj przez kuriera lub do paczkomatu. Często także odbierane są osobiście z płatnością przy odbiorze. To sprawia, że oprócz bramki online warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w terminale do odbioru osobistego, np. terminal SmartPOS. Obecnie nie jest to trudne. W Polsce trwa bowiem program, dzięki któremu terminal płatniczy można dostać za 0 zł i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji!

Terminale płatnicze bez abonamentu

Coraz więcej przedsiębiorców sięga po darmowe terminale płatnicze bez abonamentu w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Program jest wspólną inicjatywą największych w Polsce wydawców kart i agentów rozliczeniowych przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego.

Celem inicjatywy jest m.in. ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do terminali płatniczych, a także zwiększenie dostępności do urządzeń. Okazuje się bowiem, że choć statystycznie każdy Polak jest posiadaczem karty płatniczej, wciąż w wielu miejscach nie jest w stanie obyć się bez gotówki.

Co trzeba zrobić by przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa? Wystarczy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. W kolejnym kroku kurier dostarczy urządzenie pod wskazany w zgłoszeniu adres.

Uczestnik może wybrać urządzenie standardowe lub nowoczesny, bezprzewodowy terminal typu smart, z którym dotrze z płatnością w niemal dowolne miejsce! Co istotne, to nowoczesne urządzenie po 12 miesiącach trwania programu przechodzi bezpłatnie na własność przedsiębiorcy. Niezależnie od wyboru urządzenia przedsiębiorca w ramach programu przez 12 miesięcy zwolniony jest z obowiązku płacenia prowizji.

Płatności bez gotówki to szybki, wygodny i bezpieczny sposób płatności ceniony przez wielu konsumentów. Unowocześnij swoją firmę i pokaż, jak ważne jest dla Ciebie ich zadowolenie! Udział w programie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *