Jak zapewne wiesz, Holandia jest jednym z najchętniej wybieranych krajów przez Polaków. Dlaczego? Głównie ze względu na większe możliwości pracy, atrakcyjniejsze wynagrodzenie, stosunkowo niewielką odległość od kraju ojczystego, a także niesamowite krajobrazy. Z uwagi na wymienione zalety, które nieustannie przyciągają wielu zainteresowanych, coraz łatwiej tam jest się porozumieć w języku polskim. Każdego roku mnóstwo osób wybiera właśnie Holandię jako cel podróży. W jakiej branży najłatwiej tam znaleźć zatrudnienie i czy jest możliwe podjęcie pracy bez znajomości języka? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w artykule.
W jakich branżach najłatwiej znaleźć pracę w Holandii?
Przygotowujesz się do wyjazdu i interesują Cię najnowsze informacje z Holandii, a może po prostu jesteś ciekawy tamtejszych wydarzeń? W takim razie mamy coś, co z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Serwis informacyjny Głos Polski – https://glospolski.nl/ dostarcza wiedzy z niemalże każdej dziedziny, a ze względu na wygodny podział na kategorie, z łatwością możesz skupić się na tym co naprawdę Cię interesuje.
W momencie rozglądania się za pracą często sami nie do końca wiemy, czym chcielibyśmy się zajmować. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy listę branży, w których najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie w Holandii, należą do nich m.in.:
- budownictwo,
- rolnictwo,
- ogrodnictwo,
- logistyka,
- przemysł,
- produkcja,
- transport.
Ze względu na to, że zapotrzebowanie na pracowników w większości wymienionych branż nie jest zależne od pory roku i warunków pogodowych, proces poszukiwania pracy jest zdecydowanie ułatwiony – przez cały rok.
Praca w Holandii bez znajomości języka to szaleństwo czy przemyślana decyzja?
Z doświadczenia wiemy, że wiele osób rezygnuje z podjęcia pracy za granicą tylko i wyłącznie przez brak znajomości języka. Oczywiście po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła “praca Holandia bez języka” z łatwością możemy wyszukać ogłoszenia, w których pracodawcy informują, że owa umiejętność nie jest wymagana, dlatego nie musisz się obawiać i z tego powodu zrezygnować z atrakcyjniejszych warunków pracy niż w Polsce. Nic z tych rzeczy. Największą trudność odczujesz podczas wykonywania codziennych, zwykłych zadań np. robienia zakupów, poruszania się komunikacją zbiorową czy nagłych sytuacji, w których spytanie o drogę okaże się koniecznością. Dobra wiadomość jest taka, że po pewnym czasie obcowania z językiem i Ty się go nauczysz. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposób na naukę. Przed wyjazdem warto nauczyć się przynajmniej podstawowych zwrotów, aby kilka pierwszych dni, nie były dla Ciebie czymś bardzo stresującym. Wisienką na torcie, która może zmotywować Cię do nauki, jest fakt, że ze znajomością języka masz większe możliwości otrzymania pracy na wyższym stanowisku i z atrakcyjniejszym wynagrodzeniem.